19, 20 i 21 kwietnia w naszej szkole odbyła się wiosenna sesja

Ogólnopolskiej Olimpiady „Olimpusek” dla klas I-III.

Pełna informacja!

Zbieramy na kolejnego Małego Wojownika.

Oprócz zbiórki na stronie www.siepomaga.pl
można przynosić do szkoły nakrętki.

Liczymy na Was!

Konkurs czytelniczy BOOKTALKING – krótko i ciekawie o książce


20 marca 2019 r. odbyła się w naszej szkole pierwsza edycja Międzyszkolnego konkursu czytelniczego dla klas IV-VII „Booktalking – krótko i ciekawie o książce”.
Wzięło w nim udział 20 uczestników z 9 szkół podstawowych: SP 4, SP 15, SP 16, SP 24, SP 43, SP 45, SP 47, SP 50, SP z Zabłudowa. Ich zadaniem było zaprezentować, zareklamować metodą booktalkingu wybraną przez siebie książkę zachęcając do jej przeczytania.

Więcej | Galeria zdjęć

Spotkanie metodyczne w ramach sieci współpracy i samokształcenia

4. kwietnia 2019 r. w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II odbyło się spotkanie metodyczne nauczycieli bibliotekarzy z powiatu i miasta Białegostoku. Wzięły w nim udział 23 osoby z 10 szkół.

Więcej...

Warsztaty czytelnicze Metodą Jigsaw

3. kwietnia 2019 r. zostały zorganizowane przez bibliotekę szkolną warsztaty czytelnicze dla nauczycieli uczących w klasach 1–3, dotyczące nowych lektur szkolnych. Przeprowadzone były metodą Jigsaw.

Więcej | Galeria zdjęć

 

 

Czytanie jest The Best

Pod takim hasłem odbył się konkurs plastyczny w ramach VIII Międzynarodowych Targów Książki w Białymstoku. Zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji do wybranej książki Grzegorza Kasdepkego, Tomasza Samojlika lub pisarza goszczącego na targach.

Więcej...

Spotkanie autorskie z Zofią Olek - Redlarską

 

27.02.2019 r. odbyło się w naszej bibliotece spotkanie autorskie z Zofią Olek-Redlarską. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy 2 d, 2 e, i 3 b SP. Pani Zofia jest poetką. Prezentowała dzieciom swoje wiersze zawarte w tomikach:  „Zielone piórko”, „Chmurki    i humorki”, „Zadziwienia”.

Więcej | Galeria zdjęć

Dzień Kota

GALERIA!

A ja mam kota na punkcie kota

Kicie, Mruczki i Pimpusie, dachowce i kanapowce - przypominają o swoim święcie. Chadzają swoimi drogami i uwielbiają być w centrum zainteresowania. Pamiętamy o nich i dlatego…

 

Czytaj więcej...

IX Podlaskie Potyczki Recytatorskie

„Polska poezja patriotyczna słowem i pędzlem malowana.

W 100. rocznicę odzyskania niepodległości”

 

GALERIA!

 

14.12.2018 r. w SP w Kleosinie odbył się konkurs recytatorski oraz gala rozdania nagród w konkursie plastycznym. Nagrodzone prace stanowiły dekorację sali.

Czytaj więcej...

Święto Niepodległości z Origami

 

Z okazji 100. rocznicy odzyskania  niepodległości przez Polskę uczniowie klas I-III na zajęciach Szkolnego Koła Origami składali z papieru kwiaty  w barwach narodowych oraz godło Polski- techniką  origami płaskie z kwadratu. W tym roku w naszej szkole zajęcia te odbywały się w połączeniu z obchodami Światowych Dni  Origami.

 

Więcej: Święto Niepodległości z Origami

Świąteczne Warsztaty Międzykulturowe

 

GALERIA!

13 i 14 grudnia 2018 roku w bibliotece odbyły się warsztaty międzykulturowe.  We czwartek gościliśmy Nadię z Hiszpanii i Delfinę z Niemiec, w piątek Hanę z Turcji, Jacoba i którzy pod opieką Pani Patrycji Kownackiej spędzają czas w Białymstoku. Są wolontariuszami Fundacji DIALOG. W trakcie spotkań z klasami VII c, V f, VIII a i V g opowiadali o zwyczajach świątecznych, noworocznych i związanych z postacią Świętego Mikołaja w ich krajach.

 

To były przesympatyczne zajęcia, w trakcie których śpiewaliśmy kolędy po włosku, hiszpańsku i niemiecku. Atmosfera zbliżających się świąt wszystkim się udzieliła i wprawiła w pogodny, radosny nastrój. To były też doskonałe lekcje sprawdzające naszą znajomość języka angielskiego, ponieważ nasi goście rozmawiali przede wszystkim w tym języku. I tak dowiedzieliśmy się, że: W Hiszpanii okres uznawany za Święta Bożego Narodzenia w uznaje się dni pomiędzy 22 grudnia i 6 stycznia. Trwają więc zdecydowanie dłużej i w pewnym sensie obejmują dodatkowe, szczególnie ważne dla Hiszpanów dni w roku - imprezę sylwestrowo-noworoczną.  Jednym z hiszpańskich sylwestrowych zwyczajów jest  zjedzenie 12 winogron na Nowy Rok, jedno winogronko wraz z wybiciem zegara. Co wcale nie jest proste.  Ma to im zapewnić szczęście w nadchodzącym Nowym Roku. Prezentów hiszpańskie dzieci wyczekują nie w dzień Bożego Narodzenialecz podczas Święta Trzech Króli. Z tym związana jest tradycja wypiekania ciasta z różnym nadzieniem, w środku którego ukryta jest niespodzianka – szczęściarz, któremu trafi się taki kąsek, ma za zadanie w następnym roku upiec taki królewski wieniec.

 

Włosi są obdarowywani upominkami dwukrotnie – w święto Bożego Narodzenia czyli Natale, natomiast 6 stycznia prezenty przynosi im Befana - wiedźma, czarownica, bardzo brzydka, stara, pomarszczona, latająca na miotle. Świąteczny czas we Włoszech rozpoczyna się 8 grudnia w święto Niepokalanego Poczęcia, który jest dniem wolnym od pracy i umowną datą strojenia choinki.

 

W Niemczech w wielu miastach i malutkich wioseczkach odbywają się w czasie adwentu kiermasze bożonarodzeniowe, na których można kupić ozdoby choinkowe, lampki, prezenty, słodycze, przyprawy wszystko co kojarzy sie ze świętami, posłuchać kolęd, a także napić się grzanego wina z przyprawami korzennymi.  Od pierwszego dnia adwentu w każdym domu znajduje się tzw: kalendarz adwentowy w kształcie domku z dwudziestoma czterema okienkami, największą radość mają z tego dzieci, każdego dnia adwentu mogą otworzyć jedno okienko i wyciągnąć z niego niespodziankę. Najczęściej są to słodycze, czekoladki. W wielu rodzinach niemieckich, gospodynie domowe same przygotowują takie kalendarze dla swoich pociech. Do grona ulubionych przez Niemców kolęd należy  "O Tannenbaum", upamiętniająca świąteczną choinkę. Prezenty dzieciom przynosi Dzieciątko Jezus.

 

W Grecji obdarowują się prezentami w Dzień Świętego Bazylego 1 stycznia. Głównym symbolem Bożego Narodzenia w Grecji jest łódź. W okresie przedświątecznym i bożonarodzeniowym cała Grecja przypomina bajkową stocznię – stateczki wykonane ze świecących girland z lampek ozdabiają centralne place w miastach i domy prywatne. Obok pięknie przystrojonych łodzi coraz częściej pojawia się również choinka.

 

W Turcji Boże Narodzenie nie jest obchodzone, ponieważ jest to kraj muzułmański. Natomiast bardzo hucznie świętowany jest Sylwester i Nowy Rok.

 

Przesympatycznych gości przyjmowały:

Elżbieta Bączek, Lila Gudel, Anna Kondracka, Joanna Michałowska

X EDYCJA INTEGRACYJNEGO KONKURSU MUZYCZNEGO

“PRZY WIGILIJNYM STOLE”

GALERIA!

Wzorem lat poprzednich nasza świetlica zorganizowała konkurs kolęd. W tym roku była to już X edycja. W konkursie wzięło udział 13 zespołów, łącznie 36 wykonawców z Białegostoku i okolic. Pięknie ubrani, w uśmiechem na twarzy prezentowali przygotowane przez siebie kolędy.

Więcej: Konkurs "Przy wigilijnym stole"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

January 2022
S M T W T F S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Dane do faktur

NABYWCA:

MIASTO BIAŁYSTOK
ul. Słonimska 1
15-950 Białystok
NIP: 966 211 72 20

 

ODBIORCA:

Szkoła Podstawowa Nr 45
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Świętego Jana Pawła II
- SP 45
ul. Łagodna 10
15-757 Białystok

Gościmy

Odwiedza nas 356 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

12732948
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ubiegłym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
W sumie
7408
21544
63225
12546279
434530
730935
12732948

Your IP: 34.230.9.187
2022-01-21 07:33