SP 45 - Samorząd uczniowski

Przewodniczący samorządu: Jan Gielniewski 7c

Zastępca: Krzysztof Wrześniewski 6c

Sekretarz: Zuzanna Trybułowska 8c

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:

10 października 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 45 w Białymstoku odbyły się wybory na przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego klas IV-VIII SP. W tym roku zgłosiło się bardzo dużo chętnych do kandydowania:

Każdy uczeń miał możliwość osobiście zagłosować na jednego z kandydatów, którzy wcześniej przedstawili swoje propozycje na plakatach wyborczych.

Zwyciężył Jan Gielniewski, który został przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego. Jego zastępcą został: Krzysztof Wrześniewski .Funkcję  sekretarza będzie pełnić Zuzanna Trybułowska. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy owocnej pracy!

Eko Samorząd

Ochrona naszej Planety to obowiązek każdego z nas, dlatego jako Samorząd Uczniowski chcemy szczególnie w tym roku pokazać jak zadbać o środowisko naturalne. Sam Jan Paweł II, wielki miłośnik przyrody mówił tak:

„Jeżeli mówimy o odpowiedzialności przed Bogiem, to mamy świadomość, że tu już nie chodzi tylko o to, co we współczesnym języku zwykło się nazywać ekologią. Nie wystarczy upatrywać przyczyny niszczenia świata jedynie w nadmiernym uprzemysłowieniu, bezkrytycznym stosowaniu w przemyśle i rolnictwie zdobyczy naukowych i technologicznych, czy w pogoni za bogactwem bez liczenia się ze skutkami działań w przyszłości. Chociaż nie można zaprzeczyć, że takie działania przynoszą wielkie szkody, to jednak łatwo dostrzec, że ich źródło leży głębiej, w samej postawie człowieka. Wydaje się, że to, co najbardziej zagraża stworzeniu i człowiekowi, to brak poszanowania dla praw natury i zanik poczucia wartości życia”. Jan Paweł II

Dlatego Warsztaty z tworzenia Eko Ozdób wraz z klasą 7E pokazały, że przepiękne stroiki świątecznie nie muszą być zrobione z plastiku, kupione w sklepie ale zrobione z tego, co znajdziemy w lesie: z szyszek, gałązek świerku lub sosny czy zwykłych brzozowych gałęzi. Do wykonania ozdób użylimy także suszonych pomarańczy, desek z drewna, jutowych sznurków….Efekt? Wspaniały! Piękne słoje z ozdobami, wianki, drewniane gwiazdy czy choinki…….Wkrótce planujemy kolejne akcje i warsztaty.

GALERIA !

GÓRA GROSZA 2019/2020

Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Góra Grosza” w tym roku zakończyła się w naszej szkole sukcesem. Zebraliśmy 728,59 Największą ilość monet zebrała klasa  6b, która w nagrodę została zwolniona przez tydzień z prac domowych!

Zebrane monety zostały wysłane organizatorowi, którym jest Towarzystwo Nasz Dom. Dzięki tej zbiórce organizatorzy będą mogli pomóc dzieciom wychowującym się w domach dziecka i w rodzinach zastępczych.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i wychowawcom, którzy przyłączyli się do tej akcji w naszej szkole.

Samorząd Uczniowski SP

Rok szkolnym 2018/2019

• Przewodniczący samorządu: Zuzanna Trybułowska 7c
  • Zastępcy przewodniczącego: Marta Filim 3c PG, Wiktoria Gryko 8e
  • Sekretarze: Julia Rogowska 3f PG, Wiktoria Szostko 5b

Wybory do samorządu uczniowskiego:

3 października 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 45 w Białymstoku odbyły się wybory na przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego klas IV-VIII i II PG. W tym roku zgłosiło się bardzo dużo chętnych do kandydowania:

Natalia Bilmin 4g, Małgorzata Makarewicz 4g, Zofia Przygoda 4g. Natalia Chaniewska 4g, Patrycja Babicka 4g, Malwina Gryszel 5b, Wiktoria Szostko 5b. Zuzanna Bohojło 6b, Zuzanna Trybułowska 7c, Wiktoria Gryko 8e, Marta Filim IIIc, Gabriela Garbowska IIIc, Maria Zarzecka IIId, Max Gromko IIIf, Julia Rogowska IIIf

Zwyciężyła Zuzanna Trybułowska z 7c, która została przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Jej zastępcami zostały: Marta Filim z 3c PG i Wiktoria Gryko z 8e. Funkcję sekretarza będą pełnić: Julia Rogowska z 3f PG oraz Wiktoria Szostko z 5b.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy owocnej pracy!

April 2020
S M T W T F S

Dane do faktur

NABYWCA:

MIASTO BIAŁYSTOK
ul. Słonimska 1
NIP: 966 211 72 20

ODBIORCA:

im. Świętego Jana Pawła II
- SP 45
ul. Łagodna 10

Odwiedza nas 102 gości oraz 0 użytkowników.

W ubiegłym tygodniu
W ubiegłym miesiącu