Ogłoszenie nr 1/2022

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Białymstoku

Ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy: informatyk 1/2 etatu  w Szkole Podstawowej Nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Białymstoku, ul. Łagodna 10, 15-757 Białystok

Pełna informacja !

Spotkanie Świąteczne w Świetlicy

GALERIA !

W ostatnim dniu pobytu w szkole 17-ego grudnia, w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie świąteczne. Przypomnieliśmy sobie o zwyczajach panujących w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Poznaliśmy tradycje świąteczne w innych krajach. Odbyły się świąteczne gry i zabawy w języku polskim i angielskim. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy.

Wychowawcy świetlicy wraz z dziećmi życzą wszystkim Wesołych Świąt!!

Świąteczne warsztaty plastyczne

Od początku grudnia w świetlicy trwały przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Podczas zajęć plastycznych dzieci miały okazję samodzielnie wykonać ozdoby świąteczne, między innymi ozdabiały cekinami bombki styropianowe, wykonały choinki z szyszek oraz kolorowe łańcuchy z papieru, ponieważ dzieci nie wyobrażają sobie świąt bez Świętego Mikołaja, dlatego też stworzyły portret tej wyjątkowej postaci z papierowych talerzyków oraz czerwonego papieru. Wspólna praca nad dekoracją, słuchanie kolęd oraz rozmowy na temat bożonarodzeniowych zwyczajów i tradycji wprowadziły nas w świąteczny nastrój.

GALERIA !

WESOŁYCH ŚWIĄT !

Szanowni Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie!

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 15 000,- zł w ramach realizacji Kierunku interwencji 3.2 Priorytetu 3 Rządowego programu wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025". Kwota ta zostanie przeznaczona na zakup nowości książkowych oraz elementy wyposażenia do biblioteki.

Koordynator biblioteki - Anna Kondracka

Baśniowe Mikołajki w 1C

GALERIA !

Tegoroczne Mikołajki były wyjątkowym dniem w klasie 1C. Poza tradycyjnym otrzymaniem drobnych upominków od Bohatera dnia, dzieci przebrały się za swoje ulubione postacie ze świata bajek i baśni. Uczestniczyły w pokazie i prezentacji swoich bajkowych strojów, brały udział w zabawie w parach, a także wspólnie wybierały najpiękniejsze przebrania. Ten radosny, mikołajkowy czas zwieńczyło uroczyste rozdanie podarunków i baśniowy seans filmowy.

Aneta Rozmysłowska, Joanna Snarska

Wizyta klasy 8F na Wydziale Budownictwa
i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej

W dniu 26 listopada 2021r. uczniowie klasy 8F naszej szkoły odwiedzili Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej.

Podczas tej wizyty młodzież miała możliwość obejrzenia laboratorium badawczego, gdzie pod okiem mikroskopu skaningowego są badane różne materiały budowlane. Uczniowie zwiedzili halę badawczą, gdzie prowadzone są analizy w skali rzeczywistej ścian, elementów betonowych, konstrukcji metalowych.

Jednak najbardziej zafascynowała uczniów przyjazna, praktyczna i ciekawa lekcja chemii, przeprowadzona przez pracowników w laboratorium Katedry Chemii, Biologii i Biotechnologii. Uczniowie za pomocą charakterystycznych reakcji chemicznych i ich wyników dokonywali identyfikacji kationów obecnych w otrzymanych roztworach na podstawie zmieniających się barw.

Ta wizyta dobrze się wpisała w realizację projektu „The colours of Science”  w nasze szkole, jak również być może wpłynie na wybór szkoły średniej przez uczniów tej klasy.

GALERIA !

Jesteśmy również na facebook Politechniki Białostockiej !

Natalia Mackiewicz

Obchody Dnia Pomarańczowego
i Pluszowego Misia w klasie 1C

Jesienne, szare dni nie stanowią problemu dla klasy 1C, ponieważ można je skutecznie ożywić świętowaniem ciepłego koloru pomarańczowego. Tego dnia uczniowie stale wykonywali pomarańczowe zadania m.in. mieli okazję do wzięcia udziału w grupowej rywalizacji, rozwijającej i doskonalącej umiejętność czytania. Mogli skonstruować pomarańczowe marchewki według własnego pomysłu i pięknie ozdobić dynie. W ocieplaniu jesiennej aury także pomogły zajęcia z obecnością ukochanych maskotek, przyniesionych z okazji Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci przedstawiały swoich pluszowych przyjaciół, tworzyły ich papierowe odpowiedniki, poznały historię święta i doskonale bawiły się w sprawdzaniu zdobytej wiedzy w rozwiązywaniu misiowego quizu.

GALERIA !

 Aneta Rozmysłowska, Joanna Snarska

Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej
"Mały Patriota"

17 listopada 2021 r. o godz. 10.35 w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod hasłem „Mały Patriota”. Udział w konkursie wzięło 25 uczniów kl. I-III.

GALERIA !

Czytaj więcej...

Protokół z przebiegu konkurs plastycznego
„Nie pal przy mnie proszę”

17 listopada rozstrzygnięto konkurs plastyczny organizowany w  ramach programu zdrowotnego „Nie pal przy mnie proszę”. Celem konkursu było min. kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie oraz uwrażliwienie dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem.

GALERIA !

Czytaj więcej...

Niezwykła lekcja historii w klasie III d

9 listopada odbyła się w naszej szkole niezwykła lekcja historii poświęcona Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, którą obchodzimy 11 listopada. Uczniowie klasy III d pod kierunkiem pani Ewy Rakowskiej i Patrycji Iwanickiej –Krajewskiej przedstawili swoim rówieśnikom z klas I-III krótki montaż słowno-muzyczny ukazujący drogę Polaków do niepodległości, która była trudna i kosztowała życie wielu z nich, ale dzięki temu możemy uczyć się w języku polskim oraz z dumą mówić, że jesteśmy Polakami. Występ rozpoczęliśmy tańcem narodowym- polonezem, następnie  zaprezentowaliśmy wiersze i pieśni patriotyczne, a także krótką informację o tamtych czasach. Na koniec zaśpiewaliśmy nasz hymn – „Mazurek Dąbrowskiego”, który jest jednym z symboli narodowych.

GALERIA !

Ewa Rakowska
Patrycja Iwanicka-Krajewska

Udział SP45

w IV edycji Gry Miejskiej
„Z Marszałkiem po Białymstoku”
w 100-lecie wręczenia Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu

honorowego obywatelstwa Miasta Białegostoku

 dla uczniów szkół podstawowych Miasta Białegostoku

organizowanej przez

Zespół Szkół Technicznych
im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku

 9 listopada 2021

 4- osobowy zespół uczniów z klasy 7F  pod opieką

p. M. Bykowskiej reprezentował naszą szkołę

GALERIA !

Bawiliśmy się świetnie; poznaliśmy ciekawą historię naszego miasta splecioną z Marszałkiem; zdobyliśmy tylko wyróżnienie, ale za rok …
z pewnością weźmiemy udział

 W TERENOWEJ LEKCJI HISTORII I WSPANIAŁEJ ZABAWIE

Spotkanie z pisarką


Czy istnieją tematy zbyt trudne, by porozmawiać o nich z dzieckiem? Jak dzieci odbierają odejście bliskiej osoby? Czy rozumieją, co się stało, nawet jeśli nikt nie nazwał tego wprost - śmiercią? Co zostaje po kimś, kto odszedł na zawsze?

29 października, tuż przed Dniem Wszystkich Świętych, uczniowie kl. 4a mogli zastanowić się nad odpowiedziami na te pytania podczas niezwykłego spotkania z autorką książki pt. Zniknięcie - Panią Anną Drabikowską. Gość Specjalny wzbudził ogromną sympatię uczestników swoją otwartością, energią i poczuciem humoru, a jednocześnie wrażliwością i wyczuciem podczas rozmowy na niełatwe tematy.

GALERIA !

Czujemy się zaszczyceni, że Pani Anna zechciała odwiedzić naszą klasę! Dziękujemy!

Beata Jackowska i uczniowie kl. 4a

Klasy 4A i 4B w Teatrze Dramatycznym

20 października klasy 4a i 4b wybrały się na spektakl Teatru Dramatycznego pt. Kopciuszek. Wszyscy byli pod wrażeniem przedstawienia, do tego nasi uczniowie otrzymali zaproszenie na scenę - była to jedna z nielicznych okazji, żeby zrobić zdjęcie z aktorami. Oczywiście skorzystaliśmy, dziękujemy!
Obejrzenie spektaklu - roztańczonego, rozśpiewanego, pełnego humoru, ale i skłaniającego do refleksji - polecamy wszystkim małym, większym i całkiem dorosłym widzom. W naszej ocenie otrzymał milion na dziesięć punktów!