SP 45 - Aktualności

KOMUNIKAT !!!

Informuję, iż od dnia: 26 października 2020 r. do 8 listopada 2020 r. klasy 4 - 8 w SP45
przechodzą na system zdalnego nauczania.

Zarządzenie organizacyjne w sprawie zdalnego nauczania przekażą rodzicom wychowawcy klas 4 -8.

Klasy 1 -3 uczą się stacjonarnie zgodnie z rozkładem zajęć.

Dyrektor SP45
Piotr Górski

 

2 miejsce

w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Miasta Białegostoku
w Lidze Lekkoatletycznej

W dniu 25 września 2020 na Stadionie w Zwierzyńcu odbyły się zawody lekkoatletyczne.

Czytaj więcej...

81. rocznica agresji ZSRS na Polskę

Peleton Pamięci  17.09.

rowerem przez historię Białegostoku

Muzeum Pamięci Sybiru – już 4 rok z rzędu organizuje rowerowy peleton pamięci …

W tym roku (ze względu na pandemię, trochę skromniejsza forma) 4 stacje – Start Muzeum Pamięci Sybiru – Pomnik „Bohaterskim Matkom Sybiraczkom”;  Podlaski Oddział Straży Granicznej – Tablica upamiętniająca Armię Ochotniczą; Cmentarz Wojskowy; Pomnik – Grób Nieznanego Sybiraka.

W tym roku – jak miło – nasi uczniowie z klas VI F, VII A, VIII E  i VIII D również uczestniczyli w żywej lekcji historii …

Galeria zdjęć !

więcej … www.radio.bialystok.pl/galerie/index/id/189422

Wymagania Edukacyjne w SP45:

KOMUNIKAT

Od dnia 26 sierpnia 2020 r. do odwołania pracownicy sekretariatu szkoły będą obsługiwać interesantów w godzinach: 730 - 1530 – po umówieniu wizyty telefonicznie lub drogą e-mailową:

tel. 856644680 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W sekretariacie szkoły może przebywać tylko jeden interesant
posiadający maseczkę lub przyłbicę.

Proszę przestrzegać wyznaczonych terminów wizyty w szkole.

                                                                                      Piotr Górski
Dyrektor Szkoły

XV Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności
Destination Imagination już za nami!

Odbyła się ona w dniach 19-22.06. Z powodu epidemii koronawirusa nie mogliśmy osobiście pokazać przygotowanego przez nas przedstawienia, które wykorzystywało elementy informatyki, chemii i akustyki, ale zaprezentowaliśmy je w formie kilkuminutowych filmików wysłanych do komisji ekspertów. W tym roku wyjątkowo nie przyznawano miejsc drużynom biorącym udział w Olimpiadzie, ale uznaliśmy, że nie one były najważniejsze. Rozwijaliśmy nasze pasje, uczyliśmy się współpracy i nieszablonowego myślenia, przy okazji dobrze się bawiąc. Z dumą zaprezentowaliśmy wyniki naszej całorocznej pracy i zyskaliśmy słowa uznania oraz zachęty do dalszych twórczych działań od ekspertów Olimpiady.

Czytaj więcej...

DYSKOTEKA KLAS V - VII

GALERIA !

20 lutego w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana przez uczniów dyskoteka klas 5-7. Różniła się jednak od tych z lat ubiegłych. Dyskoteka stanowiła element programu "Stop przemocy w szkole", który został wdrożony w listopadzie 2019. Uczniowie, którzy na podstawie wcześniej opracowanych kryteriów zakwalifikowali się do uczestnictwa w niej, dzięki uprzejmości Rady Rodziców mogli pobawić się zupełnie bezpłatnie. Rada Rodziców postanowiła nagrodzić w ten sposób osoby, które swoim zachowaniem na co dzień wpływają na przyjazną i pokojową atmosferę w szkole. Uczniowie nie tylko się dobrze bawili (o czym świadczą zdjęcia), ale mieli okazję do zrzucenia kalorii po zjedzonych pączkach z okazji Tłustego Czwartku.

Nasza szkoła otrzymała certyfikat:

„Dobrze zaPROJEKTowana Szkoła 2020”

za projekty:

 - „KODOWANIE - TWÓRCZE DZIAŁANIE”
 - „ZWYCIĘŻAMY DOBREM - STOP PRZEMOCY W SZKOLE”.

Jesteśmy szkołą, która podejmuje i promuje ambitne wyzwania edukacyjne. Takie wyzwania tworzą sprzyjające warunki naszym uczniom(tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi również) do rozwijania pasji, zainteresowań, wspierają doskonalenie kompetencji kluczowych. Dzięki tym działaniom podchodzimy do edukacji w sposób nowoczesny, wspieramy inicjatywy naszych uczniów, kształtujemy postawy społeczne.

Autorki projektów: Agnieszka Karłuk, Joanna Snarska

„Świata odkrywanie przez kodowanie”

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła zaistniała na mapie Europy poprzez innowacyjne działania związane z programowaniem.

Tym razem postawiłyśmy na pracę w zespole oraz kształcenie umiejętności rozwiązywania problemów. Są to niezbędne kompetencje wykorzystywane każdego dnia, które powinien posiąść każdy uczeń. Szczególne trudności  w ich nabywaniu mają uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Ważne jest więc, by były rozwijane już od wczesnego dzieciństwa.

Zwieńczeniem prowadzonych przez nas działań jest certyfikat, który otrzymała nasza szkoła. Już cała Europa wie, że w naszej placówce od najmłodszych lat  poznajemy zasady programowania.