SP 45 - Aktualności

Komunikat do Rodziców uczniów klas pierwszych
w roku szkolnym 2020/2021

W związku z panującą pandemią COVID-19 i brakiem możliwości spotkania Dyrekcji Szkoły z Rodzicami uczniów klas I przyjętych do SP45 na rok szkolny 2020/2021 Dyrektor Szkoły zwraca się z uprzejmą prośbą o pisemną deklarację (zgodę) Rodziców na zakwalifikowanie dziecka do klasy I integracyjnej.

Informację należy przesłać na maila szkoły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub umieścić w skrzynce podawczej w przedsionku szkoły.

Termin: do 10 sierpnia 2020 r.

Wymagane są podpisy obojga Rodziców.

W przypadku większej ilości chętnych Komisja Kwalifikacyjna posiłkować się będzie datą wpływu deklaracji.

Deklaracja Rodzica do pobrania:
 - w formacie Word .docx
 - w formacie PDF

Dyrektor SP 45

XV Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności
Destination Imagination już za nami!

Odbyła się ona w dniach 19-22.06. Z powodu epidemii koronawirusa nie mogliśmy osobiście pokazać przygotowanego przez nas przedstawienia, które wykorzystywało elementy informatyki, chemii i akustyki, ale zaprezentowaliśmy je w formie kilkuminutowych filmików wysłanych do komisji ekspertów. W tym roku wyjątkowo nie przyznawano miejsc drużynom biorącym udział w Olimpiadzie, ale uznaliśmy, że nie one były najważniejsze. Rozwijaliśmy nasze pasje, uczyliśmy się współpracy i nieszablonowego myślenia, przy okazji dobrze się bawiąc. Z dumą zaprezentowaliśmy wyniki naszej całorocznej pracy i zyskaliśmy słowa uznania oraz zachęty do dalszych twórczych działań od ekspertów Olimpiady.

Czytaj więcej...

Komunikat Rekrutacja

Zgodnie z obowiązującymi przepisami – listy zostaną podane do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie ich na drzwiach wejściowych do szkoły. W związku z panującym obecnie zagrożeniem epidemicznym wywołanym koronawirusem – informujemy o innych możliwościach sprawdzenia wyników rekrutacji:

• jeśli wniosek został wypełniony elektronicznie – poprzez zalogowanie do systemu,
  • jeśli we wniosku został wpisany adres e-mail – wysłane zostanie powiadomienie na ten adres,
  • dzwoniąc do szkoły,
  • na stronie internetowej placówki: sp45.bialystok.pl

Przypominamy także, że rodzice kandydata zakwalifikowanego do danej szkoły, są zobowiązani do potwierdzenia woli uczęszczania dziecka do tej placówki w terminie do 31 marca do godz. 15.00. Zachęcamy do elektronicznego potwierdzania woli poprzez wysłanie skanu podpisanego oświadczenia na e-mail placówki, do której dziecko zostało zakwalifikowane – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Oświadczenie woli można złożyć do skrzynki znajdującej się w przedsionku szkoły w godz. 8:00 – 18:00.

Powyższe informacje dotyczą tylko kandydatów spoza obwodu szkoły podstawowej. Dzieci z obwodu przyjmowane są z urzędu na podstawie zgłoszenia, nie należy składać oświadczenia woli.

Załączniki:
- druk oświadczenia woli

Komunikat do rodziców

W okresie zamknięcia szkoły nauczyciele będą prowadzić zajęcia z uczniami z wykorzystaniem dziennika Librus, portali społecznościowych i platform edukacyjnych. Bardzo proszę o dopilnowanie, aby uczniowie codziennie odczytywali wiadomości wysyłane im przez nauczycieli.

Piotr Górski

W okresie wakacji szkoła dla interesantów
będzie zamknięta.

W sprawach pilnych proszę o kontakt telefoniczny
z Sekretariatem Szkoły w godz. 8:00 - 15:00 tel. 85-664-46-80
lub przez Dziennik Librus.
 Dyrektor SP 45

DYSKOTEKA KLAS V - VII

GALERIA !

20 lutego w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana przez uczniów dyskoteka klas 5-7. Różniła się jednak od tych z lat ubiegłych. Dyskoteka stanowiła element programu "Stop przemocy w szkole", który został wdrożony w listopadzie 2019. Uczniowie, którzy na podstawie wcześniej opracowanych kryteriów zakwalifikowali się do uczestnictwa w niej, dzięki uprzejmości Rady Rodziców mogli pobawić się zupełnie bezpłatnie. Rada Rodziców postanowiła nagrodzić w ten sposób osoby, które swoim zachowaniem na co dzień wpływają na przyjazną i pokojową atmosferę w szkole. Uczniowie nie tylko się dobrze bawili (o czym świadczą zdjęcia), ale mieli okazję do zrzucenia kalorii po zjedzonych pączkach z okazji Tłustego Czwartku.

Nasza szkoła otrzymała certyfikat:

„Dobrze zaPROJEKTowana Szkoła 2020”

za projekty:

- „KODOWANIE - TWÓRCZE DZIAŁANIE”
 - „ZWYCIĘŻAMY DOBREM - STOP PRZEMOCY W SZKOLE”.

Jesteśmy szkołą, która podejmuje i promuje ambitne wyzwania edukacyjne. Takie wyzwania tworzą sprzyjające warunki naszym uczniom(tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi również) do rozwijania pasji, zainteresowań, wspierają doskonalenie kompetencji kluczowych. Dzięki tym działaniom podchodzimy do edukacji w sposób nowoczesny, wspieramy inicjatywy naszych uczniów, kształtujemy postawy społeczne.

Autorki projektów: Agnieszka Karłuk, Joanna Snarska

„Świata odkrywanie przez kodowanie”

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła zaistniała na mapie Europy poprzez innowacyjne działania związane z programowaniem.

Tym razem postawiłyśmy na pracę w zespole oraz kształcenie umiejętności rozwiązywania problemów. Są to niezbędne kompetencje wykorzystywane każdego dnia, które powinien posiąść każdy uczeń. Szczególne trudności  w ich nabywaniu mają uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Ważne jest więc, by były rozwijane już od wczesnego dzieciństwa.

Zwieńczeniem prowadzonych przez nas działań jest certyfikat, który otrzymała nasza szkoła. Już cała Europa wie, że w naszej placówce od najmłodszych lat  poznajemy zasady programowania.